Winter Trial zavítá do Olomouce a na Šternbersko

Tiskové zprávy | neděle 28.01.2024

Futures Contproduct Rally Morava 2024 se sice v okolí Olomouce a Šternberku uskuteční až ve dnech 4. – 5. října 2024, ale fanoušci krásných aut se už začátkem příštího týdne mohou kochat podívanou na startovní pole historického klání Winter Trial.


Pořadatelé z Rally klubu Šternberk v AČR si po zdárné organizaci čtvrtého ročníku Futures Contproduct Rally Morava a samostatného klání Eco rally příliš neodpočinuli. Stejně jako řada kolegů z dalších autoklubů pořadatelsky participovali na premiéře světové Central European Rally, která se uskutečnila v závěru října se startem v Praze a nabídla závodění na tratích v Česku, Rakousku a Německu.

V letošním roce pak neuběhl ani měsíc a po čtyřleté pauze se do Olomouckého kraje vrací závod historických automobilů Winter Trial. Soutěž odstartovala 28. ledna v polském Krakově, kde také 2. února skončí. Winter Trial je šestidenní závod historických vozů, který letos z Polska zavítá na Slovensko a následně i do Česka. Účastníky čeká každý den cca 350 navigačních kilometrů, součástí budou i testy pravidelnosti a dvě noční etapy.

Do Olomouckého kraje posádky zavítají z Rajeckých Teplic ve dnech 30. – 31. ledna. Hlavní dění se odehraje během úterý 30. ledna na Šternbersku, na úsecích známých ze sprintrally. Poprvé mohou fanoušci historické speciály očekávat v 16 hodin u časové kontroly na Hlavním náměstí ve Šternberku,“ naznačuje manažer šternberského autoklubu Miroslav Frýdecký.

Poté bude následovat první průjezd závodem do vrchu Ecce Homo (16:25 h). Startující v kategorii Challenge po prvním průjezdu zamíří do Olomouce na hotel, kategorii Trial čeká návrat zpět do Šternberka na Hlavní náměstí a večeře v Expozici času.

Z náměstí první vozy kategorie Trial vyrazí o půl sedmé večer vstříc druhému průjezdu Ecce Homo (18:35 h) a následovat bude „noční“ etapa vedoucí přes Jívovou do Paseky jako regularity test. V Jívové na Masňáku bude první vůz k vidění v časové kontrole 19:15.

Poslední lednový den pak posádky zavítají nad Brnem až na úroveň Nového Města na Moravě. Cíl etapy je naplánován opět v Olomouci, kde účastníky čeká druhé přenocování.

Fanoušci se mohou těšit na historické skvosty značek Porsche, Alfa Romeo, Ford, BMW, Volvo, Saab, Mini Cooper, Citroën, Lancia a mnoho dalších. Ve výčtu účastníků najdeme i jezdce s téměř třiceti světovými starty Nizozemce Dennise Kuyperse či trojici českých vozů krumlovské stáje ČK Motorsport. Karel Mach s Janem Bláhou osedlají Škodu 130 RS, Josef Šedivý s Vladimírem Loskem Lancii Stratos a Michal Pavlíček s Karlem Machem jr. Alfu Romeo GTV 2000.

Pro další aktuality z příprav sledujte oficiální webové stránky soutěže www.rally-morava.cz.

 

Rally klub Šternberk v AČR, tiskový servis
Tomáš Plachý